Maszynka do golenia na żyletki: oldschool czy nowy trend?
Golenie maszynką na żyletki jest to golenie tradycyjne, znane już od wielu lat. Pomimo pojawiających się nowych rozwiązań, jest to w dalszym ciągu najefektywniejszy sposób pozbywania się zarostu. Golenie przy użyciu takiej żyletki pozwala dużą precyzję, ponadto jest ekonomiczne, biorąc pod uwagę niewielki koszt żyletek. Taki sposób usuwania owłosienia jest delikatniejszy dla skóry. Z jednej żyletki można korzystać wiele razy. Maszynka do golenia na żyletki wraca do łask i jest w szczególności wybierana przez osoby dbające o środowisko.
Maszynka do golenia na żyletki: jak jej używać?
Golenie się przy pomocy maszynki na żyletki nie jest bardzo trudne, aczkolwiek warto znać istotne podstawy. W ten sposób można uniknąć popełnienia pewnych błędów. Przed przystąpieniem do praktyki, dobrze jest więc wiedzieć, jak powinno wyglądać golenie przy pomocy maszynki na żyletki. Być może po wypróbowaniu tego sposobu golenia nie wrócimy już do innych metod. Jak więc należy używać maszynki do golenia na żyletki?
- 1. Najpierw musimy przygotować prawidłowo twarz. Warto wcześnie rozgrzać skórę, aby rozszerzyć pory, przez co golenie da lepsze rezultaty. Można go tego wykorzystać ciepły kompres z mokrego ręcznika, czy jedynie zwilżyć zarost ciepłą wodą. W ten sposób zmiękczy się także twardy zarost, a golenie będzie łatwiejsze.
- 2. Kolejnym krokiem jest nałożenie mydła czy kremu do golenia. Powinna być ona gęsta i kremowa, aby żyletka miała ułatwiony ślizg po skórze, ponadto piana musi zabezpieczyć naskórek przed zacięciami. Mniej polecane są natomiast pianki do golenia.
- 3. Aby nałożyć pianę, możemy sięgnąć po specjalny pędzel do golenia. Dzięki niemu będziemy w stanie rozprowadzić pianę wszędzie i wejdzie ona dobrze w szczeliny zarostu. Jest to istotne, zwłaszcza jeśli mamy twardy i gęsty zarost. Na rynku znajduje się wiele pędzli z różnymi włosiami, mamy więc w czym wybierać. Zakupić możemy miękki i delikatny pędzel z borsuczego włosia czy też twardy ze szczeciny. Inną propozycją są pędzle syntetyczne, które dostępne są w atrakcyjniejszych cenach, ponadto również sprawdzają się do golenia.
- 4. Pianę nakładamy powoli, wykonując przy tym koliste ruchy. Piana powinna dobrze zmiękczyć zarost. Dobry krem do golenia zapewnia maszynce optymalny ślizg oraz łatwe ścinanie zarostu. W takim kremie powinny znajdować się substancje nawilżające oraz silikony odpowiedzialne za poślizg maszynki.
- 5. Głowica maszynki oraz uchwyt powinny być połączone na sztywno, aczkolwiek nie powinno się dokręcać śruby na siłę. Jeżeli głowica jest unieruchomiona, to możemy mieć pewność, iż ułożenie żyletki w maszynce jest prawidłowe. Rozpoczynamy już golenie maszynką.
- 6. Maszynkę trzymamy pod kątem ok. 30 stopni w stosunku do golonej skóry. Usuwanie owłosienia rozpoczynamy od policzków, po czym golimy się zgodnie z kierunkiem wrastania zarostu, delikatnie przyciskając maszynkę do skóry. Jak znajdziemy się już przy szyi, drugą ręką naprężamy skórę w golonym miejscach. Uważamy na obszary trudno dostępne dla żyletki, tam warto napinać skórę, aby łatwiej pozbyć się z jej zarostu. Nie należy zbyt często wykonywać przejścia ostrzem żyletki w jednym miejscu, gdyż takimi ruchami usuwamy także część naskórka, przez co skóra może zostać podrażniona. Do ogolenia powinny wystarczyć 2-3 przejście po skórze.
- 7. Pierwsze golenie tradycyjną maszynką na żyletki może okazać się trochę problematyczne, aczkolwiek nie ma sensu zrażać się niewielkimi zacięciami. Podczas każdego kolejnego golenia nabiera się potrzebnego doświadczenia. Po pewnym czasie nabierze się już niezbędnej wprawy i pewności. Jeśli doszło do skaleczenia, możemy zastosować specjalną kostkę albo ałun po goleniu, który szybko zasklepi rankę. Po goleniu klasyczną maszynką na żyletki będziemy odczuwać efekt idealnie gładkiej skóry.
- 8. Po usunięciu zarostu skóra jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, które mogą ją podrażnić. Należy więc koniecznie nałożyć balsam czy krem po goleniu. Da on przyjemne uczucie schłodzenia twarzy, doskonale nawilży i stworzy na skórze barierę. Wraz z częstszym goleniem maszynką na żyletki, skóra bardziej przyzwyczai się do tego sposobu golenia i dyskomfort będzie mniej odczuwalny. Niekiedy w zupełności starszy samo zaaplikowanie wody po goleniu.
Gdzie kupić żyletki do maszynki?
Aby zapewnić sobie efektywne golenie, należy zakupić wysokiej jakości żyletki. Dostaniemy je praktycznie w większości miejsc, takich jak apteki, drogerie, kioski, sklepy osiedlowe. Warto jednak postawić na żyletki od znanego producenta, jak https://salonova.pl/zyletki, które spełnią doskonale swoją funkcje. Ponadto zakup przez Internet jest bardziej komfortowy.