Menu Forum
co dalej??
Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysss

PostWysłany: Pon Mar 05, 2007 12:06 am    Temat postu: co dalej?? Odpowiedz z cytatem

witam! rozpoczolem nauke jako fryzjer w szkole policealnej dwu-letniej. zalatwilem sobie praktyke w zakladzie fryzjerskim, niedlugo zakoncze ta praktyke i nie wiem czy da rade dalej tam byc. sam nie wiem czy tez chce tam zostac poniewaz nie spelnil ten zaklad wszystkich moich oczekiwan czyli nie jest zbyt nowoczesny itp itd(nie chce oczerniac tego zakladu bo jak na pierwsza stycznosc to w zupelnosci on jest ok tak sadze) chcial bym poszukac jakiegos innego i dalej sie uczyc nie wiem na jakich zasadach mogli by mnie przyjac w np innym zakladzie- obecnie mam przyuczenie do zawodu przez urzad pracy czekam na wasze pomysly bo niedlugo zaczne sie dolowac ze zostane na lodzie te praktyki szkolne to wtajemniczeni wiedza ze nie sa wystarczajace pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veba

Wysłany:     Temat postu: Polecamy

Powrót do góry
fryzjereczka

PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn.juz skonczyles nauke i koncza Ci sie praktyki?zawsze mozna isc jeszcze na platny staz...
Powrót do góry
krzysss

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dopiwro zaczolem nauke tzn we wrzesniu a przyuczenie mam z urzedu pracy ale ten platny staz to tak na czarno raczej czy tez przez urzad??
Powrót do góry
fryzjereczka

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha myslalam,ze juz skonczyles bo na taki staz z urzedu pracy mozna isc chyba tylko po skonczeniu szkoly.dokladnie nie wiem....
Powrót do góry
krzysss

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nie koniecznie skoro sie zalapalem
Powrót do góry
ByG

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie ja tez mam podobny problem...

Jestem na 2 semestrze w szkole policealnej. Bardzo mi zalerzy na dodatkowych praktykach, ale niewiem gdzie takie coś moge znaleść. U mnie jest jeszcze taki problem że jestem na rencie socjalnej i przez to nie moge się zarejestrować jako bezrobotny, a to z kolei uniemożliwia mi odrobienie stażu w salonie fryzjerskim.

Czy ktoś może mi powiedzieć jak moge znaleźć sobie jakieś praktyki Question Co to jest płatny staż Question Question
Powrót do góry
Fryzjer
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ktoś może mi powiedzieć jak moge znaleźć sobie jakieś praktyki Question

Przejdź się do salonów fryzjerskich i pytać czy przyjmą Ciebie na praktyki.
Niektóre salony przyjmują na "nieformalne praktyki", niektóre przyjmą Cię na staż za który będziesz musiał zapłacić, a inne Tobie zapłacą.

Cytat:
Co to jest płatny staż

To staż za który się płaci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ByG

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fryzjer napisał:
(...) niektóre przyjmą Cię na staż za który będziesz musiał zapłacić, a inne Tobie zapłacą.

czyli istnieje możliwość przyjęcia mnie legalnie na dodatkowy staż?? Wiem że niektóre salony przyjmóją "nieoficjalnie" bo sam w takim praktykowałem, jednak zrezygnowałem gdyż nie było tam co robić (brak klientów)...
Chodzi o to czy wogóle istnieje taka możliwość przyjęcia/zatrudnienia mnie na staż w salonie i nie chodzi mi o ten obowiązkowy, na który szkoła wysyła...
Tak jak pisałem wcześniej nie moge iść na staż z Urzedu Pracy, wiec chcialem sie dowiedziec czy istnieje jakiś inny oficjalny sposób zatrudnienia się w salonie na praktyke

Chciałem też zapytać o jakieś szkolenia/kursy warte polecenia?? Szkoła do której obecnie uczęszczam nie zadowala mnie wpełni, dlatego jeśli ktoś mogłby mi doradzić w jaki sposób moge jeszcze zdobywać umiejętności fryzjerski byłbym bardzo wdzięczny Wink
ps. Szkoda że szkolenia Berendowicz&Kublin nie sa na moją kieszeń Sad
Powrót do góry
Fryzjer
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staż chyba odbywa się tuż po skończeniu szkoły i wtedy musisz być zarejestrowany w Urzędzie Pracy bo o ile dobrze kojarzę UP wszystko załatwia, niestety nie wiem jak to dokładnie jest.
Sprawdź czy jest coś na temat staży na stronie www.praca.gov.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karolka

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja policealną szkołę fryzjerską zaczynam dopiero od września,ale praktyki w salonie załatwiłam sobie od dziś.Nie będę za nie płacić.Warunki jak dla mnie są boskie bo mam męża i 13 miesięczne dziecko i nie stać by mnie było na płacenie kilka tysięcy za przyszkolenie.Właścicielka zakładu przeszkoli mnie za darmo,pod warunkiem,że zobowiązuje się przepracować u niej 4 lata.Jeśli będę chciała wcześniej odejść będę musiała zapłacić 10 tysięcy.Od kilku lat chodziłam tam na strzyzenia itp i mają dużo klientów.Podoba mi się tam i mam nadzieje,że wytrwam 4 lata w jednym miesjcu.
Do szkoły idę bo w CV jednak dobrze mieć napisane ,że z wykształcenia jest się fryzjerką.Wiem,też,że po szkole ma się tylko podstawy a to za mało.W marcu przyszłego roku będę już pracować jako fryzjerka mimo,że tytułu jeszcze mieć nie będę Smile
Trzeba przejść się po zakładach fryzjerskich,dla nich to też będzie korzyść z przyuczenia kogoś.
Powrót do góry
krzysss

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz sie dowiedziec czy w tej sytuacji jest mozliwosc legalnie zatrudnienia Ciebie na jakis staż czy cos w tym stylu ale ja w to watpie!! dam Ci jedna rade zebys nie przejechal sie tak jak ja jesli bedziesz mial isc na przyuczenie zawodowe to nie zgadzaj sie na takie cos tylko pytaj o STAŻ ponieważ ja poszedlem na przyuczenie do zawodu a po tym juz tylko moga coe ewentualnie do pracy przyjac nie możesz isc po tym na sataz a odwrotnie można czyli idziesz na staż a poźniej przyuczenie do zawodu
Powrót do góry
ByG

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to mam chyba pecha z tym stażem.... a tak na lewo bedzie mi ciezko cos znalesc jak nie mam zadnych znajomych fryzjerów/fryzjerek. No cuż w każdym razie będe szukał Wink

Mam jeszcze takie pytanie, czy może wartoby sie zapisac na jakies szkolenia/kursy. W internecie znalazlem taki adres: http://www.select.edu.pl/
Czy ktoś może wie coś na temat tej szkoly, moze ktos uczestniczyl w takim kursie?? Szkolenie kosztuje 1800zł czyli cena jaką byłbym w stanie wysupłać... tylko czy warto??
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum wortalfryzjerski.pl Strona Główna » Forum Fryzjerskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: