4 wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry dla mężczyzn, które pozwolą przetrwać zimę

6 kwietnia 2021

Spośród wszystkich naszych zimowych bolączek, pastelowa skóra zajmuje dość wysokie miejsce na naszej liście. Nie tylko okres godowy wchodzi w fazę suchości, ale także Twoja skóra, która staje się blada i pozbawiona witamin. Tak... okropne. Jeśli więc bardzo potrzebujesz poprawy stanu skóry (i nastroju), oto jak chronić swoją skórę zimą.

Zamień syntetyczne mydło na mydło naturalne

Nasza w 100% naturalna kostka mydła 5 w 1 z drewna brzozowego zastępuje szampon, odżywkę, płyn do mycia ciała, płyn do mycia twarzy i mydło do rąk. Teraz dostępne w pojedynczych opakowaniach.

Prawdopodobnie nigdy nie uważałeś, że Twoje mydło stanowi problem. Zakładając, że używasz zwykłej odmiany, możesz chcieć przejrzeć etykietę składnika.

Syntetyczne mydło zawiera siarczany, parabeny i perfumy - trifectę toksyn - wraz z całą listą innych substancji chemicznych wysuszających skórę. Jak na ironię, te substancje będą miały odwrotny wpływ na ochronę Twojej skóry przed zimą. Naturalne mydło, z drugiej strony, delikatnie odkazi twoje pory, nie nadużywając ich.

Więcej na temat obcego niebezpieczeństwa związanego ze składnikami...

Kiedy używasz silnych środków antyseptycznych, aby przebić się przez bakterie i tłuszcz, tak naprawdę szkodzisz swojej skórze - nie tylko ją oczyszczasz. Te silne substancje pieniące zmieniają kwasowość i ochronną barierę nawilżającą Twojej skóry. Problem ten jest szczególnie szkodliwy zimą, w surowym klimacie, kiedy skóra naprawdę potrzebuje swoich warstw ochronnych.

Zasadniczo więc, syntetyczne mydło usuwa dobre rzeczy razem ze złymi - całkiem podobnie do sposobu działania Tylenolu. Wybierasz drogę na skróty, która "załatwia sprawę", ale ma skutki uboczne!

Trzymaj się naturalnych mydeł

Przechodząc na naturalne mydło nawilżające, otrzymujesz wszystkie te głęboko oczyszczające korzyści bez wad. Zamiast szkodliwych dodatków, używasz uspokajających olejków botanicznych, które delikatnie oczyszczają i łagodzą skórę zimą. Mądrzejszy ruch.

Nawilżaj pomieszczenia

Zima jest nie tylko wysysającą wilgoć pijawką, ale także systemy grzewcze w pomieszczeniach. W połączeniu z suchością otoczenia, Twoja skóra cierpi z powodu podwójnego odwodnienia: niski poziom wilgoci w powietrzu ORAZ ciepło elektryczne!

Możesz chronić swoją skórę przed tym odwadniającym środowiskiem, inwestując w nawilżacz powietrza. Nauka jest prosta: w suchym otoczeniu powietrze usuwa wodę z Twojej skóry, przez co staje się ona odwodniona. Nawilżacz doda wilgoci do Twojego wnętrza, pomagając Twojej skórze zachować jej naturalne oleje w zimie.

W ostatecznym rozrachunku musisz poprawić jakość powietrza w swoim domu w zamian za lepszą jakość skóry.

Pielęgnuj się jak zwycięzca

Olejek do brody

Nasze wysokiej jakości olejki do brody pomagają nawilżać, odżywiać i dodawać blasku Twojej brodzie, jednocześnie nawilżając skórę pod nią. Połącz swój ulubiony olejek do brody z pasującym do niego balsamem do brody w naszych nowych zestawach Beard Balm & Oil Survival Kits.

Broda i zarost też potrzebują miłości! Kiedy pory wokół włosków nie są natłuszczone, skóra musi pracować ciężej, aby produkować sebum, które odżywia włoski i zapewnia im wzrost.

Jeśli nie uzupełnisz tej wilgoci, nakładając olejek, Twoja twarz może się przesuszyć i zacząć swędzieć. Z kolei, nigdy nie powinnaś pozostawiać włosków na twarzy ich własnej obronie. Zawsze chroń swój najlepszy atut, stosując naturalny olejek do brody, aby zachować zdrowy i elegancki wygląd zarostu.

Balsam po goleniu

Co równie ważne, powinieneś używać olejku po goleniu. Jest on niezbędny zimą, kiedy goląc twarz narażasz skórę na szorstkie tarcie, które może powodować pieczenie i zaczerwienienie.

Nakładanie olejku na twarz po goleniu to jak słodka sesja przytulania - niewielka inwestycja, aby później mieć mniej kłopotów.

Wybierz balsam po goleniu, który zawiera składniki pochodzenia ziemskiego. Proste i czyste olejki nawilżające będą chronić Twoją skórę przez całą zimę, a organiczne środki antybakteryjne będą zwalczać wszelkie podrażnienia i zanieczyszczenia. Dodatkowym atutem jest męski, leśno-świeży zapach. To tak, jakby twoja twarz wzięła urlop w leśnej niesamowitości!

Używaj naturalnego kremu nawilżającego dla mężczyzn

Nawilżanie to zbroja dla Twojej skóry. Zimą będzie chronić Twoją twarz przed lodowatym wiatrem i pogodą poniżej zera, zapobiegając wysuszeniu, łuszczeniu się i podrażnieniom. Tak więc, niezależnie od tego, jak przeżyjesz zimę, czy będzie to weekendowy wypad na snowboard, czy hibernacja w domku z gorącą czekoladą Baileys, Twoja skóra nie ucierpi z powodu spadających temperatur.

Aby uzyskać najbezpieczniejsze i najsilniejsze rezultaty, zaleca się stosowanie naturalnych preparatów nawilżających. Formuły zawierające tłuste olejki eteryczne, takie jak jojoba i awokado, są najlepsze dla uzyskania miękkiej skóry zimą. Te delikatne, a jednocześnie doskonale nawilżające składniki sprawią, że Twoja skóra nabierze odświeżonego blasku.

Pij wodę, jakby jej miało zabraknąć

Przede wszystkim picie dużej ilości wody jest niezwykle ważne. Odświeża ona i nawilża skórę, jednocześnie pomagając w usuwaniu z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, dzięki czemu cera staje się jaśniejsza.

Z drugiej strony, kofeina odwadnia skórę. Spożywana często może sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądać na zmęczoną i bladą. A ponieważ zima jest skąpym sknerą dla witaminy D, potrzebujemy jak najwięcej wody, aby nie wyglądać na chorą i bladą.

Zawsze będziesz wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby się napić, ponieważ kiedy "musisz iść", twój przepływ będzie wyglądał, cóż... neon.

Uwzględnij wszystkie te wskazówki, aby opracować niezawodną zimową rutynę pielęgnacji skóry. I pamiętaj, stosuj naturalne produkty dla mężczyzn. Poza wszelkimi modami, naturalne metody leczenia i zdrowe nawyki zawsze będą najskuteczniejsze, ponieważ pochodzą prosto z natury.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl