Przeczytaj najnowszy numer Modern Barber

29 grudnia 2021

Najnowszy numer Modern Barber już jest! Dzięki wersji przyjaznej dla urządzeń mobilnych i komputerów stacjonarnych możemy z przyjemnością powiedzieć, że jesteśmy dostępni gdziekolwiek i kiedykolwiek jesteś.

styczeń-marzec 2021 List Eda

Wiele się wydarzyło od czasu, gdy nasz ostatni numer ukazał się na początku października 2020 roku - byliśmy w i z drugiej blokady krajowej, próbowaliśmy ogarnąć nasz system szczebli i w wielu przypadkach walczyliśmy o pomoc finansową, aby złagodzić stres ekonomiczny spowodowany pandemią. Chociaż wciąż mamy przed sobą bitwy, życzymy sobie lepszych dni w 2021 roku.

Oprócz COVID-19, branża otrzymała ogromny cios, gdy pod koniec października dowiedzieliśmy się o śmierci Sama Walla. Uznaliśmy za stosowne uczcić pamięć Sama w tym numerze okładką i hołdem dla niego. Był on nie tylko utalentowanym fryzjerem, ale również wspaniałym człowiekiem. Opisy, które wciąż pojawiają się w Waszych hołdach, mówią wiele o nim jako o osobie - "brat", "pasjonat" i "dżentelmen", by wymienić tylko kilka z nich. Na stronie 26 można zobaczyć, jaki wpływ wywarł na nas osobiście i zawodowo.

Dobrze więc, że wielu naszych współpracowników w tym numerze odniosło się nie tylko do faktów, ale i do uczuć. Alex Burt z Teddy Edwards Cutting Rooms w Brighton zajął się drażliwą kwestią kłusownictwa wśród pracowników na str. 30 i stwierdził, że "poczucie wspólnoty, w przeciwieństwie do powiązań, musi być promowane teraz bardziej niż kiedykolwiek". Patrząc dalej, rozmawialiśmy z BarberRules w Atenach, który ogłosił, że etosem ich concept shopu jest "współpraca, nie konkurencja" (str. 12). A Paul Taylor-Clinch z Blacksails Barbershop w Bath nie owijał w bawełnę, podkreślając, że w fryzjerstwie powinno chodzić o coś więcej niż zysk: "Nie strzygę włosów dla pieniędzy, strzygę włosy dla ludzi" (str. 32).

I na koniec gratulacje dla naszych zwycięzców Modern Barber Awards - ich przemówienia z naszej wirtualnej nocy nagród można zobaczyć na stronie 8. Naprawdę ożywiają one to, jak utalentowana, optymistyczna i nastawiona na współpracę jest ta branża.

Za nowy, świeży rok!

Charlotte, redaktor Modern Barber

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl