Pytania do fryzjera przed fryzurą

21 października 2020

Błędna komunikacja pomiędzy fryzjerem a klientem zazwyczaj skutkuje niezadowalającą fryzurą, dlatego też jesteśmy tutaj z 6 ważnymi pytaniami, które musisz zadać fryzjerowi przed przystąpieniem do cięcia.

#1 Jakie są Twoje kwalifikacje?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zadać fryzjerowi przed przystąpieniem do fryzjerstwa są jego kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Powinieneś wiedzieć, czy ma oficjalne pozwolenie na zostanie fryzjerem i czy ma doświadczenie w obcinaniu włosów, dzięki czemu jest w stanie zapewnić Ci taką fryzurę, jakiej pragniesz. Jeśli fryzjer nie ma wystarczających kwalifikacji, to na pewno popełni błąd i w końcu wrócisz do domu z okropną fryzurą i grzywką na twarzy.

#2 Czy mogę zobaczyć jakąś poprzednią pracę?

Jeśli nadal nie jesteś całkowicie pewna, czy powinnaś zaufać fryzjerowi z jego włosami, poproś go o pokazanie zdjęć jego poprzednich prac, abyś mogła spojrzeć i ocenić, czy jest wystarczająco sprawny, czy też nie. Możesz go nawet zapytać, czy ma zdjęcia fryzury, które chcesz mu pokazać, abyś mogła zobaczyć, jak wyglądałby rezultat.

#3 Jaka fryzura najbardziej mi odpowiada?

Teraz, gdy zaufałaś fryzjerowi w zakresie strzyżenia i stylizacji włosów, nadszedł czas, by skorzystać z jego wiedzy i zapytać go, jaka fryzura będzie dla Ciebie najlepsza w zależności od kształtu twarzy i rodzaju włosów. Fryzjerzy mają duże doświadczenie w cięciu i stylizacji włosów na różnych twarzach i rodzajach włosów, więc będą wiedzieli, jakie cięcie pomoże Ci udoskonalić swoją fryzurę i wyglądać świeżo.

Sprawdź także: Top 10 najgorętszych fryzur

#4 Co to oznacza?

Fryzjerzy mają swoje własne oszczerstwa, których używają podczas pracy nad fryzurą, co może być bardzo mylące dla osób, które nie wiedzą zbyt wiele o fryzurach lub jakichkolwiek związanych z nimi terminach. Jeśli więc Twój fryzjer używa nieznanego terminu podczas zadawania pytań dotyczących Twojej fryzury, nie wahaj się zapytać go, co to znaczy i jak to się skończy. To tylko pomoże Tobie i fryzjerowi lepiej porozumieć się w kwestii idealnej fryzury.

#5 Jakich produktów używasz?

Zazwyczaj, gdy wracamy do domu z fryzjera i próbujemy ułożyć włosy tak, jak zrobił to fryzjer, w końcu się nie udaje, a potem zastanawiamy się, co się stało? Cóż, w większości przypadków są to produkty, których fryzjer używa, aby ułożyć włosy na swoim miejscu. Jeżeli więc chcesz uniknąć zamieszania w przyszłości, zapytaj, czego właśnie użył Twój fryzjer na Twoich włosach, abyś mogła użyć tego samego produktu do stylizacji włosów po powrocie do domu.

#6 Kiedy powinnam wykonać kolejną fryzurę?

Nie zapomnij zapytać fryzjera, kiedy powinieneś wykonać kolejną fryzurę, ponieważ ze względu na jego doświadczenie, fryzjerzy wiedzą, kiedy Twoje włosy będą wymagały ponownego podcięcia lub stylizacji, zanim zaczną wyglądać niesfornie lub niechlujnie.

Dzięki tym 6 ważnym pytaniom, z łatwością wyeliminujesz wszelkie pomyłki między Tobą a fryzjerem, a w efekcie uzyskasz niesamowite wrażenia z obcinania włosów.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl