Zasady, o których należy pamiętać przy zatrudnianiu stylistów

1 lutego 2023
  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro
  3. Zasady, o których powinieneś pamiętać, gdy ...

Aby każdy biznes funkcjonował i dobrze prosperował, musimy zadbać o nawet najmniejszy szczegół. W przypadku salonu kosmetycznego widoczną twarzą są jego styliści, którzy muszą reprezentować - pod każdym względem - zasady działania centrum urody. Niezależnie od tego, czy jest to mały, czy duży salon, nie możemy tak ważnej decyzji, jaką jest zatrudnienie odpowiednich stylistów, pozostawić przypadkowi, który musi potwierdzić swoje umiejętności i wiedzę, aby wiedzieć, czy mamy do czynienia z odpowiednimi fachowcami. Aby to zrobić, konieczne jest uwzględnienie pewnych aspektów, które teraz przełamiemy.

Bez względu na rodzaj biznesu: proces rekrutacji jest zawsze delikatny. Zanim pomyśli się o zatrudnieniu stylistów do salonu, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czy ta osoba ma niezbędne kwalifikacje, czy pasuje do odbiorców i stylu mojego salonu, czy wzbudza zaufanie? Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze tego czy innego stylisty sprawdź poniższe punkty, które niewątpliwie będą dla Ciebie bardzo pomocne:

Proces selekcji

Przede wszystkim, i jak już powiedzieliśmy, musimy mieć pewność, że dana osoba ma wymagane kwalifikacje. Każdy klient ma swoje cechy: skórę głowy, typ skóry, PH, upodobania itp. Dlatego właśnie musimy mieć pewność, że osoba, która zostanie zatrudniona, będzie potrafiła pracować w sposób profesjonalny, wykorzystując swoje studia do oceny, który produkt lub zabieg będzie najbardziej odpowiedni dla konkretnego klienta.

Doświadczenie też jest ważne, choć trzeba wziąć pod uwagę, że wszyscy zaczynamy od zera. Jeśli kandydat nie ma dużego doświadczenia, ale ma wiedzę i dobre wykształcenie, można go sprawdzić przed zatrudnieniem. To, czego brakuje mu w doświadczeniu, z pewnością będzie miał mnóstwo entuzjazmu i chęci do nauki.

Jeśli szukamy osoby, która specjalizuje się np. w stylizacji fryzur ślubnych lub prostowaniu przy użyciu konkretnych produktów, powinniśmy to jasno określić na samym początku. Posiadanie profesjonalistów wyspecjalizowanych w różnych zadaniach daje Twojemu salonowi unikalną wartość dodaną, którą doceniają również Twoi klienci. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących doboru pracowników, kliknij tutaj: Klucze do wynajęcia w Twoim salonie fryzjerskim

Godziny pracy i wynagrodzenie

Powinieneś dość jasno określić, czego oczekujesz od swojego pracownika i co masz mu do zaoferowania. Dobrze, żeby od początku wiedzieli, jakie są godziny pracy, jakie są warunki pracy - jak wynagrodzenie, nadgodziny, świadczenia itp. żeby nie mieć problemów w przyszłości. Tak samo powinni oni jasno wiedzieć, jakie są ich obowiązki, aby nie było żadnych nieporozumień. Jeśli dobrze ustalimy te punkty, będzie można zbudować harmonijne i korzystne dla firmy relacje pracownik-pracodawca.

Styl

Określenie stylu swojego salonu może wydawać się łatwe, ale nie jest. W tym celu zadaj sobie pytanie: jaka jest misja salonu, czy dbasz o wygląd swoich stylistów? Chodzi o to, by nowi fachowcy dodawali, a nie odtrącali czy wyglądali nie na miejscu.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest osobowość naszych przyszłych pracowników. Zatrudniając stylistów, powinniśmy zadbać o to, aby byli oni przyjaźni i empatyczni, proaktywni i lekcy, dzięki czemu nasza klientela będzie czuła się przy nich komfortowo i będzie chciała do nich wracać.

W skrócie chodzi o to, aby docenić znaczenie posiadania najlepszych specjalistów. Posiadając w swoich szeregach świetnie wyszkolonych pracowników, zbudujemy lojalność wśród naszych klientów, którzy będą mieli poczucie, że dobrze zainwestowali swoje pieniądze w satysfakcjonującą usługę. Wszystko, aby Twój salon stał się przyjemnym doświadczeniem.

Jeśli chcesz poznać oprogramowanie, w którym możesz przypisać prowizje współpracującym z Tobą specjalistom i zlecić ich wyliczenie w czasie rzeczywistym dla każdego z nich, możesz odwiedzić Agendapro.

Artykuły powiązane

1. Profesjonalna kolorymetria dla włosów i salonów fryzjerskich.

2. Trendy w paznokciach na 2019 rok.

3. Jak zadeklarować podatki z salonu.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl