Taborety fryzjerskie, czyli bez hokera w salonie ani rusz!

8 kwietnia 2018

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Wyposażenie dla salonu fryzjerskiego nie będzie to jedynie fotel, myjnia, wózek czy konsola ale również hoker, bez fryzjerzy nie wyobrażają sobie pracy. Przygotowując sprzęt do salonu warto przyjrzeć się temu uważniej i postawić na model, który będzie pomagał, a nie nam przeszkadzał w uprawianiu fryzjerskiego fachu. Jak wybierać hoker do salonu fryzjerskiego?

Taboret fryzjerski a wiec hoker to mebel, bez którego trudno wykonywać pracę fryzjer. Dzięki niemu można dokonywać strzyżenia i stylizacji włosów w pozycji siedzącej. Wydawać by się mogło, że wybrać hoker będzie łatwo, ale w praktyce wiele od modelu będzie zależeć. Jeśli kompletując wyposażenie weźmie się pierwszy lepszy taboret słabej jakości to w przyszłości może to negatywnie wpływać na efektywność pracy fryzjerów.

Taboret dla fryzjera

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że fryzjerstwo to profesja, która wymaga odpowiedniej precyzji a dokładność i staranność jest ważna przy każdym cięciu. Dzięki wygodnemu hokerowi będzie można mieć swobodę ruchów i komfortową pozycję w trakcie pracy. Warto więc w natłoku spraw związanych z wyposażeniem salonu poświęcić nieco uwagi również wyborowi hokerów.

Walory użytkowe

Wygoda fryzjera ma kluczowe znaczenie, dlatego warto wybrać dobrze profilowane hokery, które mają budowę zgodną z anatomiczną budową człowieka. Bywają siedziska węższe, szersze, płaskie i głębokie, okrągłe oraz podłużne. Wargo się zastanowić jakie będą dla nas i naszych pracowników najwygodniejsze.

Nowoczesne fotele fryzjerskie

Można tez rozważyć kupno hokera z oparciem, które są chwalone przez fryzjerów, dlatego, że są wygodne dla pleców. Taborety z oparciem będą minimalizować ryzyko problemów z kręgosłupem, ale nie są one reguła. Dużo zależy od techniki pracy, przyjmowanej pozycji. Nie każdy lubi na nich pracować, dlatego zanim zamówi się takie hokery warto także spytać pracowników, na jakich lubią pracować.

Na pewno taką ważną sprawą będzie możliwość regulowania wysokości hokera. Praktycznie niemal wszystkie modele mają obecnie możliwość zmiany pionowego położenia siedziska, parametry mogą się różnić, np. jeśli chodzi o możliwy zakres regulacji. Jeśli taboret będzie zbyt niski może on utrudniać fryzjerowi prace. Niektóre hokery są regulowane także w inny sposób, możliwa będzie zmiana wysokości oparcia albo zmiany kąta nachylenia siedziska. Te funkcjonalności nie zawsze będą konieczne, ale dla niektórych mogą być one przydatne.

Jakość a także funkcjonalność hokerów to oczywiście nadrzędne kwestie i to głównie nimi powinniśmy się kierować, gdy staramy się kompletować wyposażenie salonu. Jednak nie można zapominać także o aspektach estetycznych. Atutem dostępnych na rynku taboretów fryzjerskich będzie ich bardzo duża różnorodność. Warto będzie z tego korzystać i wybierać takie hokery, które będą pasować oczywiście do wyglądu salonu. Jeśli będziemy się decydować na tak zwaną ekoskórę możemy oczekiwać atrakcyjnej propozycji między innymi, gdy chodzi o możliwości wyboru kolorystyki takiego krzesła, które będzie pasować do danego salonu.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl