7 Ważnych wskazówek jak uniknąć podrażnień po goleniu

27 marca 2018

Krem po goleniu

Podrażnienia po goleniu są problemem dla wielu mężczyzn. Dobrze znane są bolesne wypryski i zaczerwienienia, które pojawiają się tuz po goleniu i potem męczą nas przez kolejne dni. Mamy dziś kilka wskazówek, jak ewentualnie będzie można radzić sobie z tym problemem.

Kompres gorący przed goleniem

Zanim rozpocznie się golenie warto będzie dobrze rozgrzać twarz w celu zmiękczenia zarostu. Najlepiej używać do tego rozgrzanego ręcznika. Najłatwiej będzie zalać niewielki ręcznik gorąca wodą, a potem wyciskamy go bardzo dokładnie. Można również cały zabieg wykonywać po wzięciu długiego gorącego prysznica.

Olejki do golenia

Olejek do golenia ma nadawać ostrzu maszynki lepszego poślizgu. Dzięki stosowaniu tego elementu będzie można zmniejszyć tarcie między skórą a ostrzem, dzięki czemu skóra będzie z tego tarcia wychodzić w lepszym stanie.

Dobre jakościowo kosmetyki

Ważnym elementem golenia będzie wybór dobrych kosmetyków. Półki marketów oraz drogerii są wypakowane tanimi kremami i piankami. Testując je przekonamy się jednak, że są nieodpowiednie dla naszej skóry. Zazwyczaj będą się one słabo pienić lub wręcz spływają z twarzy a na dodatek nie ma naturalnych składników nawilżających oraz odżywiających, które pomogą twarzy wracać do siebie. Poleca się kremy do golenia z wyższych półek. Ich cena będzie wyższa, ale będzie również adekwatna do jakości produktu. Na twarzy nie ma sensu oszczędzać.

Balsam po goleniu

Dobry pędzel

Jeśli golimy się kremem bądź klasycznie mydłem trzeba zwracać uwagę na używany pędzle do golenia. Warto, by włosie było dość długie i raczej miękkie. Dodatkowo, by rozchodziło się na boki pod szerokim kątem w stosunku do uchwytu. Dzięki temu obejmie większą powierzchnię skóry w czasie tworzenia piany. Małe pędzle o sztywnym włosi układają się niemal pionowo i są złym wyborem.

Właściwe ostrze

Rynek sprzętu do golenia zdominowany jest przez maszynki z wieloma ostrzami, które są przedstawiane jako najlepsza dostępna opcja. Konstrukcja jednak sprzyja powstaniu podrażnień ponieważ każde pociągnięcie to trzy kontakty z żyletką a niekiedy nawet pięć pojedynczych żyletek. Drugie i trzecie ostrze suną po skórze nawet jeśli pierwsze już zgoliło zarost. Dlatego właśnie lepiej wybrać maszynkę na jedna żyletkę albo klasyczną brzytwę.

Gol się z włosem

Wielu mężczyzn popełnia błąd i goli się nie zwracając uwagi na kierunek tego jak rosną włosy. Trzeba golić się z włosem, ponieważ to waśnie golenie pod włos jest bardzo często przyczyną pojawienia się podrażnień.

Woda i balsam po goleniu

Wielu mężczyzn po zgoleniu zarostu kończy cały rytuał golenia przez obmycie twarzy zimą wodą. Jednak nie ma nic bardziej zabójczego dla skóry, która chwile wcześniej została dość brutalnie potraktowana. Po goleniu należy skórę odkazić przy użyciu wody po goleniu. Będzie ona dezynfekować mikrourazy jakie pojawiają się po żyletce i dzięki temu chronimy się przed powstaniem infekcji. Nie można również omijać użycia balsamu, który łagodzi podrażnienia oraz poprawia regeneracje skóry po tym jak została potraktowana żyletką.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl