NHBF łączy siły z kampanią #raisethebar, wzywając do wsparcia dla przedsiębiorstw, które "wpadły przez szczeliny" w poszukiwaniu pomocy fina

11 stycznia 2022

NHBF połączyła siły z organizacjami reprezentującymi branżę hotelarską, rekreacyjną i detaliczną, aby wywrzeć nacisk na rząd w celu podniesienia progu wsparcia dla firm, które borykają się z trudnościami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Podczas gdy program urlopów wypoczynkowych zapewnił pracownikom pożądane wsparcie, wsparcie finansowe dla firm o wartości 51 tys. funtów lub więcej praktycznie nie istniało. W tym czasie właściciele salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz barbershopów borykają się z bieżącymi kosztami czynszu, rachunkami VAT i innymi wydatkami, a jednocześnie nie mają dochodów, które mogłyby wesprzeć ich biznes. Pożyczki zwrotne, choć dostępne, nadal muszą być spłacane, co powoduje wzrost zadłużenia.

Kampania #raisethebar naciska na udostępnienie dotacji w wysokości £25,000 Retail, Hospitality and Leisure Grant (RHLG) dla wszystkich firm o wartości podatku dochodowego od osób prawnych do £150,000. Pomogłoby to wielu salonom i zakładom fryzjerskim w miastach o wyższych stawkach biznesowych w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z przepływem gotówki, takimi jak czynsze, których dotacje do wynagrodzeń nie uwzględniają. Obecnie dotacja w wysokości 25.000 funtów jest dostępna tylko dla salonów i salonów fryzjerskich o wartości podlegającej opodatkowaniu do 51.000 funtów.

Ian Egerton, prezes National Hair & Beauty Federation i właściciel The Stress Exchange w Londynie, powiedział: "Ignorując firmy takie jak moja, których stawki podatku komunalnego przekraczają próg 51 000 funtów, rząd przygotowuje się na nadchodzące kłopoty. Nie tylko nie przysługują mi żadne dotacje finansowe, ale nie mam też żadnych dochodów, a mimo to nadal oczekuje się, że kwartalne czynsze będą płacone pod koniec tego miesiąca. To nie jest do utrzymania. Opóźnienie w zapłacie podatku VAT nie pomaga, ponieważ w ostatecznym rozrachunku pieniądze i tak trzeba zwrócić. Nie oczekuję, że rząd będzie finansował upadające firmy, jednak przy braku środków do życia i spodziewanych wydatkach, pilnie potrzebują one zdroworozsądkowego podejścia do sprawiedliwości."

Hilary Hall, Dyrektor Naczelny NHBF dodał: "Wsparcie rządowe zostało skoncentrowane na małych i mikro przedsiębiorstwach, co przyniosło korzyści wielu naszym Członkom. Ale ta kampania jest niezbędna dla naszych większych Członków, którzy otrzymali niewielkie lub żadne wsparcie rządowe i słusznie czują, że wpadli przez pęknięcia. Mamy nadzieję, że współpraca z innymi organizacjami w ramach kampanii #raisethebar zwiększy nasz głos i pomoże uzyskać tym firmom wsparcie, którego potrzebują, aby zapewnić im przetrwanie w dłuższej perspektywie."

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.raisethebarcampaign.co.uk. Możesz również zaangażować się, podpisując petycję #raisethebar na Change.org lub śledząc kampanię na portalach społecznościowych:

Twitter: @RaiseTheBarUK

Facebook: @RaiseTheBarUK

Instagram: @raisethebarcampaign

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl