Hoker fryzjerski

5 kwietnia 2018

Jak wyposażyć salon fryzjerski

Hoker fryzjerski to tak jakby krzesło do siedzenia, jednak mamy kilka istotnych cech, którymi będzie się on różnił od tradycyjnego krzesła. Hoker jest znacznie wyższe od krzesła, pozbawiony będzie oparcia. Konstrukcja jego będzie zdecydowanie wyższa i wymaga przyjęcia odpowiedniej pozycji ciała. Ważną funkcją takich hokerów będzie regulowana wysokość siedziska względem ziemi.

Do regulowania wysokości będzie służyć specjalna dźwignia, która znajduje się za siedziskiem a więc będzie w zasięgu dłoni fryzjera. Istotną cechą wygodnego hokera będzie mobilność, łatwe poruszanie się na nim po pomieszczeniu bez schodzenia z niego, a to za sprawą kółeczek zamontowanych na nóżkach. Siedzisko hokera fryzjerskiego ma możliwość obrotu o 360 stopni, co znacznie ułatwia pracę styliście. Ważnym elementem będzie siedzisko, a szczególnie materiał z jakiego będzie wykonane siedzisko, powinno być antypoślizgowe. W fachowym nazewnictwie można spotkać się również z nazwą krzesło siodłowe, obrotowe, jednak najczęściej używaną nazwą będzie po prostu hoker.

Jak wybrać najlepszy hoker do salonu fryzjerskiego?

Przy wyborze hokera należy przede wszystkim pokierować się Twoją wygodą. Zwrócić należy uwagę na materiały z jakiego będzie wykonany. Tworzywo, skaj czy skóra na siedzisku powinna być gładka licowa, dzięki temu nie będzie obaw o nieestetyczne zabrudzenia. Podstawa krzesełka najlepiej będzie, jeśli będzie wykonana ze stali chromowanej. Jest ona odporna na korozje i łatwo będzie utrzymać czystość.

Aranżacja salonu fryzjerskiego

Pamiętać trzeba, że najlepszy będzie taki hoker, który dopasowuje się do wzrostu oraz ciężaru ciała. Takie krzesło sprawdzi się najlepiej. Przy wykonywaniu żmudnej pracy z fryzurą klienta nie będzie można się garbić, trzeba utrzymywać odpowiednią pozycję, ponieważ inaczej szybko będziemy się męczyć. Dobry hoker sprawia, że zarówno klient czuje się komfortowo jak i fryzjer ma wygodę wykonywania pracy i dzięki temu jest w stanie swoje zadania zrealizować lepiej.

Dobrze będzie, gdy hoker będzie miał hydrauliczny podnośnik – będzie on cichy, wygodny. Warto będzie zwracać uwagę na zamontowane kółeczka, czy są gumowane czy nie. Te drugie mogą rysować powierzchnię czy to panele czy płytki. Lepsze więc będą rozwiązania, w których będą kółka gumowe, kółka z oponką, tym bardziej że przesuwają się one po podłodze cicho. Widać więc, że hoker fryzjerski to nieodzowny element wyposażenia salonu, ale przede wszystkim z wygodą i zdrowiem fryzjera. A to zdrowie może być nadwyrężone po wielu latach pracy. Warto więc znaleźć fundusze na kupno tego elementu, gdy wyposażamy salon.

Wiele firm ma do zaoferowania hokery. Warto będzie sięgnąć po polskie produkty, między innymi firme Ayala, która jest liderem produkcji mebli fryzjerskich w naszym kraju, są to meble na najwyższym poziomie. Do tego również oferta drugiej polskiej firmy a więc Panda z okolic Wrocławia to również ciekawa propozycja. Przy wyborze sprzętu do salonu warto zwracać uwagę na to w jakim kraju dane wyposażenie było wyprodukowane. Dzięki temu mamy gwarancję, że produkt będzie na wysokim poziomie i dobrze się sprawdzi.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl