Jim the Trim: Brytyjski Fryzjer Roku

22 lutego 2022

James Williams, znany również jako Jim the Trim, jest dobrze znany ze swojej pracy z dziećmi autystycznymi oraz jako założyciel Autism Barbers Assemble. Niedawno koronowany na Fryzjera Roku Brytyjskiego Stowarzyszenia Fryzjerów, równie dobrze czuje się stojąc na scenie obok największych nazwisk w barberingu, jak i leżąc na podłodze i obcinając dzieciom włosy.

Gratulujemy wygranej! Jak ważne są dla Ciebie tego typu konkursy i czy masz jakieś wskazówki dotyczące udziału w nich?
Ten rodzaj nagród jest fantastyczny dla biznesu i jest genialny dla klientów, aby móc powiedzieć "Mój fryzjer jest jednym z najlepszych w Wielkiej Brytanii." To działa poprzez słowo z ust, mówią swoim przyjaciołom. Mam tendencję do zgłaszania się do konkursu w ostatniej chwili, ale i tak zawsze upewniam się, że zdjęcia pasują do kryteriów, o które im chodzi. Ważne jest, aby mieć dobry aparat, aby pokazać szczegóły, na przykład zaniku. Dobry aparat pozwoli ci skupić się na szczegółach cięcia, dzięki czemu masz większe szanse, że zostaniesz zauważony. Zanim weźmiesz udział w konkursie, musisz się wiele przygotować, aby uzyskać odpowiednie ujęcie.

Wygrałeś już kilka konkursów, w tym Welsh Barber of the Year w 2015 roku. Opowiedz nam o finałach? Czy są one denerwujące?
Udział w kreatywnych konkursach wyprowadza cię z twojej strefy komfortu, ale w poprzednich latach byłem bardziej zdenerwowany. Teraz traktuję to po prostu jak kolejny dzień pracy. W tym dniu jesteś na scenie, pracujesz z najlepszymi w branży, przed tłumem ludzi.

Czego ludzie mogą się spodziewać, kiedy przekroczą drzwi Jim the Trim w Briton Ferry?
Mamy fajny i przyjazny klimat; wszyscy jesteśmy chłopakami i jesteśmy młodzi. Skupiamy się na osobach w wieku od 18 do 30 lat. Dużo pracujemy z dziećmi autystycznymi, co jest ważne, i będziemy to rozwijać oraz zachęcać inne sklepy, aby stały się przyjazne autyzmowi, organizując różne imprezy w całej Wielkiej Brytanii. Staramy się pracować z dziećmi na początku tygodnia, a w cięższych przypadkach nawet w niedziele. Ale nie chodzi nam tylko o to, jesteśmy także sklepem z męskimi stylizacjami, więc mamy muzykę, Sky Sports, całe męskie doświadczenie.

Co czeka Cię w przyszłości?
Edukacja, która jest przyszłością barberingu. Wielu barberów jest niewykształconych, a niektórzy nauczyciele nie wiedzą, jak uczyć. Trzeba umieć pokazać, jak ułożyć fryzurę. Ale jak każdy, ja też ciągle się uczę.

Aby dowiedzieć się więcej o Jimie, odwiedź jego stronę internetową www.jimthetrim.co.uk

F jimthetrimhair IG jim_jimthetrim_williams T @Jimthetrim1989

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl