Ile wynosi wynagrodzenie trenera personalnego, jakie ma funkcje i wiedzę?

10 maja 2022

Choć zdrowie fizyczne powinno być dla nas priorytetem, czasem trudno jest utrzymać codzienny rytm treningów. Dobrą alternatywą, by nie zaniedbywać ćwiczeń, jest zatrudnienie osobistego trenera. Z tego powodu jest to opcja, którą powinniśmy włączyć do usług naszej siłowni lub przedsiębiorstwa sportowego. Trenerzy personalni zyskali w ostatnich latach ogromną popularność, stając się najważniejszą formą treningu dla milionów ludzi.

 

Trenerzy personalni mają wiele zalet, takich jak możliwość zarządzania własnym harmonogramem pracy w zaciszu własnego domu. Jeśli jednak jesteś właścicielem siłowni lub ośrodka sportowego, możesz się zastanawiać, jak kosztowna może być ta usługa i jakie są jej rzeczywiste zalety.

W dalszej części omówimy różne zagadnienia, takie jak wysokość wynagrodzenia trenera personalnego, umiejętności, jakie powinien posiadać, oraz jego ogólne obowiązki.

Co to jest trener osobisty i ile kosztuje jego praca?

Trenerzy personalni to osoby prowadzące zajęcia fitness, które oferują w pełni zindywidualizowaną opiekę, choć czasami ich koszty są wyższe niż koszty zwykłej siłowni.

Istnieje wiele czynników, które decydują o wysokości opłat za usługitrenera personalnego, a jednym z głównych jest czas trwania wynajmu. Na ogół cena jest podawana za zajęcia, które mogą trwać od 1,5 do 2 godzin, w zależności od potrzeb klienta. Może to być kwota około 60 USD.

Gdy staniesz się stałym klientem, zwykle łatwiej jest uzyskać miesięczną opłatę za jedne lub dwa zajęcia w tygodniu. Wynagrodzenie może być wyższe lub niższe w zależności od poziomu wykształcenia trenera i może wynosić nawet 150 USD lub więcej za kilka zajęć w tygodniu. Można opracować plan płatności dla klientów, tak aby mogli oni korzystać z tej dodatkowej usługi za pośrednictwem ośrodka.

Obecnieistnieją również plany nauczania na odległość, w ramach których oferowane są zajęcia wirtualne, w przypadku gdy nie można przyjechać do domu klienta. Wiele z tych planów można przygotować z wyprzedzeniem, tak aby klient mógł odbyć trening w dowolnym czasie. To drugie rozwiązanie może być bardziej przystępne cenowo - kosztuje około 40 USD.

Jakie są funkcje trenera personalnego?

Przede wszystkim trener osobisty jest prawą ręką osoby, która go zatrudniła, ponieważ kieruje całą rutyną ćwiczeń. To oni ustalają treningi, udzielając jednocześnie wskazówek i rad, które sprawiają, że trening jest przyjemniejszy.

Zawsze koncentrują się na celach i potrzebach klienta, aby osiągnąć jak najlepszą kondycję. także wielkim wsparciem emocjonalnym i psychologicznym, ponieważ pomagają w chwilach rozpaczy. Utrzymują one również motywację klienta, co sprawia, że nie chce on opuścić żadnego treningu.

W razie wątpliwości dotyczących treningu najlepiej zwrócić się do trenera osobistego, ponieważ to on zna warunki, w jakich żyje dana osoba, a także jej postępy. Najlepiej byłoby, gdyby trener osobisty był dostępny w każdej chwili i mógł odpowiedzieć na wątpliwości i obawy klienta.

Krótko mówiąc, trenerzy personalni ponoszą ogromną odpowiedzialność za zdrowie osoby, którą uczą, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, dlatego też zaleca się utrzymywanie dobrych relacji z klientami.

Podstawowa wiedza z zakresu pracy trenera personalnego

Każdy trener personalny musi być miłośnikiem ćwiczeń, ale musi też przejść profesjonalne szkolenie, które zapewniło mu podstawową wiedzę pozwalającą na instruowanie ludzi w zakresie ćwiczeń i dostosowanie się do ich warunków.

Ważna jest znajomość fizjologii, ponieważ będzie ona niezbędna, gdy pacjent dozna urazu i będzie wymagał natychmiastowej pomocy. Jednocześnie niezbędna jest wiedza na temat odżywiania, aby móc zapewnić podopiecznym zbilansowaną dietę uzupełniającą ich treningi.

Oczywiście trzeba mieć duży repertuar ćwiczeń, zarówno aerobowych, jak i anaerobowych. Podczas gdy trening aerobowy skupia się na układzie sercowo-oddechowym, trening anaerobowy związany jest z siłą, dlatego nie każdy może wykonywać te same ćwiczenia.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że instruktor siłowni może być również trenerem osobistym. W ten sposób instruktorzy z ośrodka sportowego mogą wykonywać ćwiczenia w samej sali gimnastycznej lub na otwartej przestrzeni, np. w parku. Podsumowując, oferowanie usług trenera personalnego w ramach siłowni lub samodzielne ich wykonywanie może być ciekawym sposobem na urozmaicenie usług Twojej firmy. W końcu trenerzy personalni są także w taki czy inny sposób częścią personelu medycznego i mogą stać się podstawowym filarem dobrego samopoczucia naszych klientów.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl