Kosmetyki do brody - jak używać olejków, balsamów i szamponu do brody

7 kwietnia 2018

Pielęgnacja brody

Buteleczka, puszka, słoiczek z napisem Beard – jeśli ktoś jest już doświadczonym brodaczem to w pełni świadomie będzie cieszył się z prezentu, jeśli takowy otrzyma, albo tez szybko będzie wiedział, że trzeba go schować, ponieważ broda nigdy się z tym elementem nie zaprzyjaźni.

Jeśli ktoś nie jest szczególnym znawcom tych tematów może zainteresować się naszym wpisem, możliwe, że dzięki temu będziecie wiedzieli jak się tym zając i jak wykorzystać taką puszeczkę.

SZAMPON DO BRODY

Skóra twarzy jest bardzo delikatna, znacznie delikatniejsza niż skóra głowy, a struktura zarostu będzie inna niż struktura włosów, dlatego właśnie takim największym błędem jest mycie brody z użyciem szamponu do włosów. W efekcie skóra robi się przesuszona, podrażniona, będzie się łuszczyć. Dokładnie to samo dzieje się z broda, która robi się sucha, a końcówki włosów będą się rozdwajać.

Broda kruszy się, sterczy we wszystkich kierunkach, a jej ujarzmienie jest bardzo trudne. Szampon do brody, który jest specjalnie przygotowany może zdziałać cuda. Twarz będzie gładka a broda będzie miękka jak kaczuszczka a nie ostra jak szczecina dzika. Szampony do brody zazwyczaj sa w formie koncentratów i do mycia najczęściej będzie wystarczać nam jedynie kropla. Nie będzie obfitej piany, pienią się one słabo, jednak to nie oznaczać, że pół butelki za jednym razem będzie się zużywać.

Kosmetyki do brody

OLEJEK DO BRODY

Chyba każdy go zna, a jeśli go nie zna to na pewno o nim słyszał. Olejki do brody to połączenie różnorakich olejów roślinnych, olejów z orzechów a także pestek i olejów syntetycznych. Używane są one do nawilżenia, natłuszczenia i odżywiania zarostu. Niektóre z nich maja również formę wody kolońskiej, charakteryzują się intensywnym i trwałym zapachem. Większość mężczyzn używa olejku jedynie przy porannej toalecie, ale to zbyt rzadko dla brody i mimo regularności broda robi się sucha. Wtedy warto także włączyć używanie olejku wieczorami.. Dokładnie wmasowujemy go nie tylko w brodę, ale również w skórę twarzy.

BALSAM DO BRODY

Może mieć woskową formę albo w formie lotionu. Balsam woskowy to najlepszy produkt do układania brody. Zawiera wosk, który rozcierany będzie w dłoniach rozpuszcza się, a po nałożeniu na brodę tężeje nadając jej odpowiedni trwały kształt. Balsamy woskowe maja olejki, które pełnią również funkcje odżywczą i nawilżającą. Nakłada się niewielka ilość produktu na dłoń, rozcieramy mocno i nakładamy na brodę, układając ją w dowolny sposób. W ciągu dnia można również użyć suszarki i wtedy wosk się rozpuści a broda będzie nadawać się do ponownego modelowania.

Balsam w formie lotionu to produkt lekki z delikatną konsystencją kremowa. Pełni taką samą funkcje co pozostałe kosmetyki a więc nawilża, pielęgnuje, z tą różnicą, że nie natłuszcza. To czy można potraktować to jako zaletę czy wadę będzie uzależnione już od indywidualnych predyspozycji i oczekiwań osoby, która będzie chciała z takiego balsamu korzystać. Na pewno warto obu produktów spróbować i ocenić jaki nam lepiej odpowiada i spełnia oczekiwania.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl