Jak zapuszczać brodę - Wskazówki dla początkujących brodaczy

10 kwietnia 2018

Zapuszczanie brody

Niektórym może się wydawać, że jeśli chce się zapuścić brodę to po prostu wystarczy w kąt odłożyć maszynkę do golenia, a wszystko samo się potoczy. W rzeczywistości jednak zapuszczanie brody to proces złożony, który będzie wymagał pewnej wiedzy jeśli ma sprawnie przebiegać i dać zadowalające efekty.

Jak się domyślacie w każdym przypadku efekt zapuszczania będzie inny i uzależniony jest od czynników, na które nie mają wpływu jak między innymi geny. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które opracowaliśmy na bazie doświadczeń.

Zapuszczanie – cierpliwość bardzo ważna

Aby mieć gęstą, bujną brodę koniecznie trzeba wykazać się cierpliwością. Długości nie mierzymy w centymetrach ale w miesiącach. W pewnym momencie osiągnie się długość, która genetycznie dla nas jest możliwa i w tej sytuacji nie będzie można oczekiwać dłuższego zarostu. Na każdym etapie wygląd będzie inny. W pewnym momencie pojawi się miedzy innymi kłopotliwe dla wielu osób swędzenie. Ten problem pojawia się w momencie, gdy do tej pory golone włosy robią się na końcach zaostrzone. Daje się to we znaki szczególne na szyi, która jest dość delikatna a ruchy głowy sprawiają, że włosy się w nią wbijają.

Ten etap będziemy mogli przetrwać, to co możemy zrobić to zastosować balsam po goleniu, który zmiękczy włosy i nawilży zarost i skóry pod nim. W tym etapie trzeba także zacząć korzystać z szamponu albo mydła do brody. Nie chodzi tutaj o mycie twarzy zwykłym szamponem do włosów. Są one przeznaczone do innego rodzaju skóry i mogą prowadzić do powstania podrażnień. Należy wybrać specjalny produkt przeznaczony do brody.

Stylizacja brody i zarostu

PIERWSZE MODELOWANIE ZAROSTU

Gdy zarost nieco już zgęstnienie może to zacząć wyglądać na początku niechlujnie. Wtedy warto będzie nadawać mu pierwszy kształt między innymi goląc szyję, trymując wąs, wyrównując linię brody przy polikach. Właśnie na tym etapie najwięcej mężczyzn z brody rezygnuje. Nierówne, nadmierne podgolenie będzie nas zniechęcać do dalszych starań, kończy się tym, że impulsywnie golimy cały zarost. Przez cały okres zapuszczania i noszenia brody będziemy przycinać jedynie jej małe fragmenty. Warto więc zaopatrzyć się w dobry sprzęt, których ułatwi nam zdecydowanie dbanie o naszą brodę.

JAKI KSZTAŁT BRODY?

Dla większości brodaczy prawdziwa zabawa zaczyna się w okolicy drugiego miesiąca. Włosy, które do tej pory były krótsze zaczynają się kręcić i falować. To naturalne i będzie tyczyć się każdej brody. Po tym czasie już powinniśmy także wiedzieć jaki rodzaj brody będzie odpowiedni. Kształtów do wyboru jest wiele od gęstej brody drwala, po szpiczastą bródkę muszkietera. Jeśli jednak nie macie pewności jak uzyskać wymarzony kształt warto odwiedzić Barber Shop i tam oddać się w ręce fachowców.

JAK DBAĆ O BRODĘ?

Jeśli chcemy dbać o brodę nie można jej zostawać samemu sobie. Jak o każdy inny element wizerunku również o brodę będzie trzeba zadbać. Zastosować można między innymi dobry olejek do brody oraz balsam.

CZYM CZESAĆ BRODĘ?

Broda musi być regularnie czesana. Odpowiednie szczotkowanie jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na wygląd brody i jej estetyczny wzrost. Do rozczesywania najlepiej stosować kartacz bądź drewniany grzebień, który ma działanie antystatyczne i nie powoduje podrażnienia skóry.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl