Tom Chapman otrzymuje nagrodę Points of Light

20 lutego 2022

Tom Chapman, który założył Lions Barber Collective w celu wspierania zdrowia psychicznego mężczyzn, otrzymał nagrodę Points of Light Award przyznawaną przez premier Theresę May. Nagroda ta honoruje wybitnych, indywidualnych wolontariuszy, którzy dokonują zmian w swojej społeczności.

Międzynarodowy kolektyw, który powstał w 2015 roku, uzbraja fryzjerów w narzędzia do rozpoznawania, rozmawiania, słuchania i doradzania klientom, z ich wyjątkowej pozycji zaufania i regularnego kontaktu. Oferując całodzienne szkolenie o nazwie BarberTalk i przekształcając salony fryzjerskie w bezpieczne miejsce do rozmowy, kolektyw stworzył pomost między klientami doświadczającymi problemów ze zdrowiem psychicznym a organizacjami, które istnieją, aby im pomóc.

W osobistym liście do Toma, Theresa May napisała: "Lions Barber Collective to genialnie innowacyjna inicjatywa, która tworzy bezpieczne, wolne od uprzedzeń przestrzenie dla mężczyzn, którzy mogą otworzyć się na temat swojego zdrowia psychicznego. Wyposażając fryzjerów w umiejętności prowadzenia takich rozmów, wspierasz ich w wykorzystaniu zaufanych relacji, które mają z wieloma swoimi klientami, aby dokonać prawdziwej zmiany."

Tom powiedział: "Jestem naprawdę przejęty tym zaszczytem; nigdy nie spodziewałem się, że The Lions Barber Collective odniesie taki sukces, jakim się stał, ani że zdobędzie taki poziom uznania. Osobista aprobata ze strony premiera bez wątpienia pomoże nam iść naprzód, wykonać więcej pracy i podnieść świadomość bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie potrafię wystarczająco podziękować za tę nagrodę; jestem wzruszony, zszokowany i zaszczycony. Mój zmarły dziadek byłby szczególnie dumny".

FB @TheLionsBarberCollective T @TheLionsBarbers IG TheLionsBarbers

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl