Rino Riccio organizuje inspirujące warsztaty fryzjerskie dla mężczyzn.

1 grudnia 2021

Rino Riccio poprowadził internetowy warsztat fryzjerski dla mężczyzn, podczas którego mentorzy Robert Masciave i Desmond Murray stworzyli dwie bardzo różne fryzury w ramach sesji Fellowship for British Hairdressing.

Pierwszy wystąpił Desmond, który wykonał graficzne cięcie na włosach z teksturą. Pokazując jak kreatywnie używać klipsów "jak pędzla do malowania", udzielił wnikliwych wskazówek na temat wizualnego dopracowania kształtu fryzury. "Kiedy już znasz zasady, możesz je łamać" - wyjaśnił.

Następnie głos zabrał Robert, aktualny zwycięzca konkursu Fellowship Men's Image of the Year. Powiedział on: "Moją filozofią jest to, że techniki strzyżenia włosów nie mają płci, więc konieczne jest poznanie wszystkich technik, aby stać się odpornym na trendy i poradzić sobie z każdym rodzajem włosów".

Tworząc płynną, miękką, cieniowaną fryzurę w klimacie wczesnych lat 70-tych Robert wyjaśnił swoje podejście do strzyżenia, zaczynając od Artisan Creative Mind, które porównał do budowania domu. "Najpierw należy zbudować mocne fundamenty, a następnie zająć się architekturą i wystrojem wnętrz" - radził członkom zespołu.

Stworzył ten wygląd używając nożyczek eBlade. Demonstrując, jak trzymać je w dłoni, aby uzyskać różne efekty, Robert wyjaśnił, jak te specjalnie zaprojektowane nożyczki dają fryzjerom swobodę twórczą.

Rino podsumował warsztaty dziękując mentorom za poświęcony czas. Powiedział: "Fellowship jest jak rodzina. Przyjeżdżając do Wielkiej Brytanii nigdy nie spotkałem się z taką społecznością nigdzie indziej. To coś bardzo wyjątkowego i fajnego, utrzymywanie ludzi w stanie inspiracji, kiedy walczą o to, by być zainspirowanymi".

Desmond zgodził się, mówiąc, że był zaszczycony, że poproszono go o wzięcie udziału w warsztatach. Powiedział: "Jeśli jest coś, czego nauczyliśmy się poprzez zamknięcie jako fryzjerzy, to jest to, że wspaniale jest się dzielić".

Czytaj dalej

Modern Barber Awards 2021 - Zgłoszenia są już otwarte!

Darmowe sesje dla fryzjerów na globalnym wydarzeniu cyfrowym

Jak stworzyć fajny styl z przedziałkiem na środku w stylu lat 90-tych z Rino Riccio

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl