Musi mieć narzędzia dla każdego fryzjera

21 października 2020

Bycie fryzjerem to zawód, który nigdy nie wychodzi tak naprawdę z potrzeby, ponieważ w każdej epoce ludzie potrzebują dobrze przyciętych i wystylizowanych włosów i twarzy, choć wymaga to odpowiednich umiejętności i wiedzy. Aby być pełnym fryzjerem, musisz mieć pewien zestaw narzędzi, które uzupełnią Twoje usługi, niezależnie od tego, czy jesteś amatorem czy profesjonalistą. Zastanawiasz się, jakie to są narzędzia? Cóż, oto niezbędne narzędzia dla każdego fryzjera.

#1 Grzebień do włosów

Jest rzeczą oczywistą, że bez względu na to, czy stylizujesz lub obcinasz włosy na głowie, brodzie, czy wąsie, czy jesteś profesjonalistą, czy tylko początkującym, na pewno będziesz potrzebował grzebienia do przygotowania się do każdej usługi fryzjerskiej.

#2 Hair Clipper

Trymer przewodowy lub bezprzewodowy nadaje się do szybkiego i czystego golenia włosów, niezależnie od tego, czy są one na głowie, brodzie czy wąsie (Twoje lub czyjejś osoby), co czyni go niezbędnym narzędziem fryzjerskim.

#3 Straight Razor

Na czas, gdy musisz się dokładnie ogolić pod pewnym kątem na głowie lub twarzy, przyda Ci się prosta maszynka do golenia. A jeśli jesteś profesjonalistą posiadającym wiedzę na temat umiejętności fryzjerskich, być może uda Ci się nawet wykonać ładną, blaknącą fryzurę za pomocą prostej maszynki.

#4 Nożyce do włosów

Jedną z niewątpliwie podstawowych umiejętności bycia fryzjerem jest przycinanie i obcinanie włosów, co oczywiście wymaga, aby zawsze mieć pod ręką parę nożyc. Niezależnie od tego, czy tniesz włosy między palcami, czy też zaczesujesz je na grzebień, do takich cięć najlepiej nadaje się przycinanie włosów za pomocą nożyc.

#5 Nożyczki z prostym ostrzem (Straight Blade Scissors)

Kiedy musisz nadać włosom, wąsom lub brodzie trochę luzu, aby utrzymać je w czystości i odpowiedniej formie, aby osiągnąć ten elegancki wygląd, najlepiej jest pracować z nożyczkami o prostych ostrzach, aby zapewnić łatwe i bezpieczne trymowanie.

#6 Prep Tools

Cokolwiek leczenie fryzjerskie może być, jak cięcie włosów lub golenie włosów na twarzy off, trzeba zacząć od konkretnych narzędzi, aby przygotować się do leczenia, aby to zrobić prawidłowo. Takie narzędzia obejmują krem do golenia, pomady, butelkę sprayu, aby zwilżyć włosy podczas cięcia, ciepłą wodą, aby nasączyć włosy przed przycinaniem, i oczywiście peleryna, aby złapać upadłe włosy.

#7 A Ręcznik

Podczas wykonywania usług fryzjerskich, ręcznik pomaga w wielu krokach, takich jak wycieranie nadmiaru kremu do golenia z twarzy, oczyszczanie z wilgoci, obcinanie włosów z szyi, i takie tam.

#8 Szczotka czyszcząca lub odkurzacz

Ostatnim, ale nie mniej ważnym narzędziem dla każdego fryzjera jest ściereczka do kurzu lub szczotka do wycierania odpadłych włosów po zabiegu.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl