Jak nadać dobroczynny wydźwięk dopłatom do PPE

18 stycznia 2022

Daniel Rymer Male Grooming na St Stephen's Street w Bristolu nawiązał współpracę z lokalną organizacją charytatywną Caring in Bristol, aby pomóc w zebraniu pieniędzy na Cheers Drive, pierwszą w Wielkiej Brytanii usługę bezpłatnego dostarczania żywności dla bezdomnych.

Wraz z wprowadzeniem szeregu nowych środków bezpieczeństwa COVID-19, w tym dystansu społecznego, PPE dla pracowników i klientów, salon zdecydował, że zamiast przerzucać koszt PPE i oznakowania dystansu społecznego na swoich klientów, poprosi ich o przekazanie 1 funta na rzecz Caring in Bristol.

Co za genialny pomysł!

Co to jest Cheers Drive?

Banki żywności i usługi żywieniowe dla bezdomnych, takie jak kuchnie dla ubogich, ucierpiały ogromnie z powodu przepisów dotyczących zamknięcia, więc Cheers Drive walczy z tym poprzez codzienne dostawy do lokalizacji w całym mieście. Prowadzona przez Josha Eggletona z nagrodzonej gwiazdką Michelin restauracji Pony and Trap, wraz z niektórymi z najbardziej uznanych bristolskich jadłodajni, Cheers Drive dostarczała posiłki bezdomnym i bezbronnym przez cały okres blokady.

Jak branża może pomóc?

Właściciel salonu Daniel podjął się pomocy bankom żywności w tej tragicznej sytuacji.

Powiedział:

"W ciągu ostatnich kilku tygodni widziałem wiele salonów martwiących się o nowe przepisy, i czy powinni przenieść koszty PPE i oznakowania dystansu społecznego na swoich klientów. Zdecydowałem, że utrzymamy nasze ceny w salonie, ale wykorzystamy to jako okazję, aby pomóc zmienić miasto i społeczność bezdomnych poprzez opracowanie pakietu opieki, że poprosimy klientów, aby dokonać minimum £ 1 darowiznę do Caring w Bristolu ".

Klienci Daniel's mogą oczekiwać, że ich Care Pack składa się z maski na twarz, które mogą być zabrane, świeżo wyprane osobiste suknie, karty voucher z ofertami i zniżkami z lokalnych firm, plus próbki i smakołyki z salonu sklepów, w tym Aveda.

Edd Smith, Caring in Bristol Head of Development powiedział:

"Ci, którzy nie mają domów, stali się bardziej narażeni niż kiedykolwiek w czasie COVID19, nie tylko dlatego, że nie mają bezpiecznego domu, aby się odizolować, ale są trzy razy bardziej narażeni na przewlekłe schorzenia zdrowotne niż ty lub ja. Dlatego jako lokalna organizacja charytatywna Caring in Bristol ruszyła do działania, darowizny z tych pakietów opieki wesprą nas w opiece nad około 400 bezdomnymi i słabo zakwaterowanymi ludźmi każdego dnia i kampanią na rzecz ich przyszłości. Naszą wizją jest miasto zdolne do rozwiązania problemu bezdomności, a współpraca z zaangażowanymi firmami, takimi jak Daniel Rymer i ich klienci, to świetny sposób, aby wprowadzić to w czyn."

Do tej pory Caring in Bristol's Cheers Drive dostarczył ponad 80 000 posiłków dla osób bezdomnych i wyjątkowo wrażliwych podczas COVI19.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.caringinbristol.co.uk/project/cheers-drive

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl