Akcesoria fryzjerskie

11 kwietnia 2018

Narzędzia fryzjerskie

Fryzjer i jego umiejętności to oczywiście najważniejsza sprawa decydująca o tym jak będą oceniane usługi świadczone przez salony urody. Jednak nie możemy zapominać o tym, że ważne są również akcesoria fryzjerskie, z którymi taka osoba będzie pracować. Dlatego trzeba mieć na uwadze, by do własnego salonu kupić dobry jakościowo sprzęt.

Zaproponujemy Państwu wyłącznie profesjonalny sprzęt, który charakteryzuje się wysoka jakością i praca z nim będzie przyjemnością. Naturalnie kluczowe akcesorium to oczywiście nożyczki, z którymi pracę wykonuje każdy fryzjer. Powinny być one doskonale dopasowane do dłoni fryzjera, by dawały odpowiedni komfort pracy. Do tego trzeba mieć oczywiście odpowiednie grzebienie oraz szczotki, które również są podstawowymi akcesoriami, które w każdym salonie fryzjerskim muszą się koniecznie znajdować. Wszystkie te przedmioty muszą być najwyższej jakości, nie może być takiej sytuacji, w której z grzebienia wyłamują się żeby a szczotki sprawiają, że włosy po uczesaniu są naelektryzowane.

Klipsy i klamry pomoc przy obcinaniu

Przy układaniu włosów przydadzą się oczywiście rożne klipsy i klamry fryzjerskie. To mniejsze i większe spinki do włosów z tworzywa sztucznego albo metalu. Profesjonalne artykuły przeznaczone do używania w salonach fryzjerskich cechują się wysoka odpornością, dlatego nie trzeba się martwić, że spinka złamie się w trakcie podtrzymywania włosów. W czasie układania włosów sprawdzą się także wałki i papiloty, na rynku są wałki z gumy i rzepy różnego rodzaju. Dobre produkty przygotowuje między innymi firma Efalock.

Peleryny zapaski w salonie to standard

Mówiąc o akcesoriach fryzjerskich nie można zapominać o pelerynach oraz zapaskach. To one chronią odzież klient przed poplamieniem farbą czy innym specyfikiem. Dostępne są peleryny fryzjerskie w różnorakich kolorach i wzorach, również specjalne pelerynki dla młodych klientów salonów fryzjerskich.

Sprzęt fryzjerski

Wagi fryzjerskie – precyzja

Może być to zaskakujące, ale w każdym salonie fryzjerskim musi znajdować się waga. To właśnie dzięki profesjonalnej wadze będzie można określać dokładnie jakie składniki muszą znajdować się i w jakich ilościach, gdy przygotowywane są farby na włosy klientek. Obecnie bez problemu znajdziemy wyglądające doskonale wagi chromowane, które charakteryzują się dobrą wytrzymałością.

Pędzle i karkówki

Przydadzą się w pracy fryzjera również pędzle oraz karkówki, które wykonywane są z naturalnego końskiego włosia. Można z ich pomocą szybko zmieść obcięte włosy z szyi i karmu klienta. Warto mieć także mniejsze lusterka, które można trzymać w ręce, gdzie będziemy chcieli pokazać klientowi efekt finalny zabiegów.

Przybory do farbowania

Warto również postarać się o konieczne profesjonalne przybory do farbowania, miseczki i spryskiwacze. W sklepach z akcesoriami znajdziemy specjalne czepki do pasemek, folię fryzjerską czy pędzle do nakładania farby.

Jednorazowe akcesoria

Potrzebne są również akcesoria jednorazowe, które w pracy fryzjera się przydają. Ręczniki papierowe, peleryny czy rękawiczki fryzjerskie pozwolą na zachowanie odpowiedniej higieny w trakcie wykonywania pracy.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl