British Master Barbers Alliance otrzymuje od BEIS status organu głównego

25 grudnia 2021

British Master Barbers otrzymał status Głównego Organu od Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS) oraz Rady Okręgu Horsham.

Jako Główny Organ, największy w Wielkiej Brytanii związek fryzjerów jest usankcjonowany przez rząd, aby zapewnić swoim członkom pewne i dostosowane do potrzeb doradztwo w zakresie spełniania przepisów operacyjnych, takich jak zdrowie środowiskowe, standardy handlowe.

Przypadający w tym samym tygodniu, w którym BEIS przeniósł odpowiedzialność za sektor opieki osobistej BETS, status głównego organu oznacza przełomowy tydzień dla branży.

Tony Copeland, współzałożyciel The British Master Barbers, mówi: "To uznanie, na które pracowaliśmy niestrudzenie przez ostatni rok, jest dla nas jako organizacji, dla przyszłości branży i dla każdego z naszych członków, zmianą w grze. Oznacza to również, że my, fryzjerzy, bez względu na wielkość i ambicje naszych firm, zostaliśmy docenieni za nasz znaczący wkład w gospodarkę Wielkiej Brytanii."

Brytyjska branża barberska generuje około 5 miliardów funtów rocznie do brytyjskiej gospodarki. Zatrudnia około 250,000 osób. Dominują w niej małe i mikro przedsiębiorstwa, z około 36 000 salonów. (Źródło: Rząd Wielkiej Brytanii, 2020).

W miarę jak nasza branża rozwija się, partnerstwo z oficjalnymi organami rządowymi zapewnia wsparcie i doradztwo ze strony władz naczelnych dla członków naszego stowarzyszenia branżowego, co z kolei pomaga im w przestrzeganiu obowiązujących przepisów.

Za kulisami Tony i współzałożyciel Antony pracowali z posłem Jeremy Quinn przez ostatni rok, aby osiągnąć ten status i uzyskać uznanie dla przemysłu.

Jeremy Quinn MP, powiedział: "Z zadowoleniem przyjmuję wysiłki mające na celu próbę poprawy standardów w całej branży podejmowane przez British Master Barbers'".

Tony kontynuuje: "Jako władze podstawowe, jesteśmy w połowie drogi w górę drabiny coraz nasz przemysł uznane za jego znaczną wartość i wkład gospodarczy. Będziemy nadal wspinać się, aby napędzać standardy i wspierać branżę."

Jako główny organ, ugruntowane barberów i barberów, którzy zaczynają mogą uzyskać dostęp do zasobów na stronie internetowej The British Master Barbers lub stać się członkiem. Z mnóstwem dostępnych zasobów, w tym dostęp do British Master Barbers Health & Safety Certificate.

Korzystając z tej wiedzy, fryzjerzy mogą inwestować z ufnością w produkty, praktyki i procedury, wiedząc, że ich czas i pieniądze są dobrze wydane.

Czytaj dalej

Rząd uznaje branżę fryzjerską w ramach nowego sektora opieki osobistej

Małe firmy otrzymają wypłaty z programu COVID-19

Wsparcie finansowe dostępne dla fryzjerów w 2021 r.

image

Monika Gawlik

Redakcja wortalfryzjerski.pl